|
HYVINKÄÄN JUDOSEURA |


|
JUNNUT |
|
Juniorit harjoittelevat omissa tasoryhmissään 2 kertaa viikossa. Seuraavan kerran peruskurssit alkavat syyskuussa 2012. *** JUNIORIT PERUSKURSSI (alakouluikäiset valkoinen vyö) Peruskurssi on tarkoitettu aloittelijoille. RYHMÄ TÄYNNÄ! Peruskursseilla harjoitellaan kaksi kertaa viikossa, maanantaisin ja torstaisin klo 17-18. Vastuuohjaajana Pekka Valima ja Veli-Matti Pisilä sekä apuohjaajina Pia Palosvirta, Jami Kinnunen Riku-Ville Mäkelä ja Antti Salonen. Junioreiden peruskurssi kestää syyskuusta toukokuuhun. *** JUNIORIT JATKORYHMÄ KELTAVÖISET Jatkoryhmässä harjoitellaan kaksi kertaa viikossa, maanantaisin ja torstaisin klo 18-19. Vastuuohjaajana Pekka Valima ja Veli-Matti Pisilä sekä apuohjaajina Riku-Ville Mäkelä, Pia Palosvirta ja Antti Salonen.
JUNIORIT JATKORYHMÄ ORANSSIT JA YLEMMÄT VYÖT Ylemmässä jatkoryhmässä harjoitellaan kaksi kertaa viikossa, keskiviikkoisin klo 19-20 ja perjantaisin klo 17-18:30. Vastuuohjaajina Ilkka Salminen ja Markku Henttonen, apuohjaajina Harri Ovaskainen ja Tapio Vaheri.
JUNNUJEN TEHOTREENIT Junioreiden tehotreenejä järjestetään syyskuun alusta alkaen tiistaisin klo 17:00-18:30. Ohjaajana Harri Ovaskainen. Lisätietoja TEHOTREENIT-sivulta. .
*** JUNIORIT YLI 14v Katso AIKUISET—sivu
|